Pasta kanapkowa z zielonego groszku
Rozszerzanie diety dziecka to pełen wyzwań, ale i radości, czas gdy maluch poznaje nowe smaki, zdobywa kolejne umiejętności i uczy cieszyć się jedzeniem! Na początku odkryj przed nim smak warzyw, razem z naszym przepisem na pyszną pastę z zielonego groszku, przygotowanym na bazie hipoalergicznego preparatu mlekozastępczego zaleconego przez lekarza.
Bez białek mleka krowiego, pieczywo może zawierać gluten,
przepis na 2 porcje
Po 10. miesiącu
Czas przygotowania:
10 minut
Czas gotowania:
10 minut
Czas całkowity:
20 minut
Liczba porcji:
2
Składniki:
(liczba porcji: 2)- groszek mrożony lub świeży (100 g)
- 2 miarki mlekozastępczego preparatu hipoalergicznego + 30 ml wody
- bazylia (kilka listków)
- sok z cytryny 1 łyżeczka (5 ml)
- pieprz szczypta (jeśli dziecko lubi ostrzejsze smaki)
Sposób przygotowania:
- Do blendera wrzuć ugotowany groszek, świeżą bazylię, łyżeczkę soku z cytryny, szczyptę pieprzu (pomiń, aby pasta była łagodniejsza) oraz przygotowany zgodnie z instrukcją na opakowaniu preparat zalecony przez lekarza
- Całość zblenduj
- Podawaj z pieczywem. Jeśli Twoje dziecko ma swoje ulubione warzywa śmiało dodaj je do kanapki z pastą np. rzodkiewki, paprykę, kiełki itp
Porada dr Joanny:
Ta pasta jest wspaniałą propozycją jako dodatek do kanapki małego alergika. Dostarczy cennego białka, a przy okazji błonnika i związków antyoksydacyjnych. Zaprzyjaźnianie się z warzywami w kolorze zielonym wyjdzie maluszkowi w przyszłości na zdrowie!
Wartość odżywcza
Na 1 porcję:
Wartość energetyczna: 81 (kcal)
Białko: 3,6 (g)
Tłuszcz: 2,0 (g)
Węglowodany: 12,1 (g)
- Ważne informacje: Karmienie piersią jest najwłaściwszym i najtańszym sposobem żywienia niemowląt oraz jest rekomendowane dla małych dzieci wraz z urozmaiconą dietą. Mleko matki zawiera wszystkie składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka oraz chroni je przed chorobami i infekcjami. Karmienie piersią daje najlepsze efekty, gdy matka prawidłowo odżywia się w ciąży i w czasie laktacji oraz gdy nie ma miejsca nieuzasadnione dokarmianie dziecka. Przed podjęciem decyzji o zmianie sposobu karmienia matka powinna zasięgnąć porady lekarza.
- Skonsultuj z lekarzem, czy ten przepis, składniki i konsystencja są odpowiednie dla Twojego dziecka. Wartości odżywcze są przybliżone i będą się różnić w zależności od użytych produktów i zamienników.
- Nie podgrzewaj jednak preparatów mlekozastępczych, które zawierają żywe kultury bakterii – w tym przypadku wybieraj przepisy bez konieczności obróbki termicznej, gdzie preparat dodawany jest po wystudzeniu potrawy, tuż przed podaniem.
Kategoria przepisu: 6-12 miesięcy, Powyżej 1 roku